Main Menu
User Menu

19. bombardovací skupina [1929-1939]

19th Bombardment Group

     
Název:
Name:
19. bombardovací skupina
Originální název:
Original Name:
19th Bombardment Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.05.1929
Předchůdce:
Predecessor:
19. pozorovací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
17.10.1939
Nástupce:
Successor:
19. bombardovací skupina (těžká)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.06.1932-02.03.1935 9. sborová oblast
02.03.1935-14.10.1936 1. křídlo
14.10.1936-17.10.1939 1. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
24.06.1932-25.10.1935 Coronado, Rockwell Field
25.10.1935-17.10.1939 Moreno Valley, March Field
Velitel:
Commander:
24.06.1932-26.07.1935 McClelland, Harold M. (Captain)
26.07.1935-17.08.1936 Davidson, Howard C. (Lieutenant Colonel)
17.08.1936-DD.06.1937 Harmon, Hubert R. (Lieutenant Colonel)
DD.06.1937-17.10.1939 Burwell, Harvey S. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1935-23.08.1935 93. bombardovací peruť
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 72. bombardovací peruť

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/19-bombardovaci-skupina-1929-1939-t136748#450891Verze : 2
MOD