Main Menu
User Menu

12. doprovodná stíhací skupina [1950-1952]

12th Fighter-Escort Group

     
Název:
Name:
12. doprovodná stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
12th Fighter-Escort Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1950
Předchůdce:
Predecessor:
12. bombardovací skupina, lehká
Datum zániku:
Disbanded:
16.06.1952
Nástupce:
Successor:
12. taktická stíhací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1950-16.06.1952 12. doprovodné stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.11.1950-DD.12.1950 Albany, Turner Air Force Base
DD.12.1950-16.06.1952 Austin, Bergstrom AFB
Velitel:
Commander:
01.11.1950-19.11.1950 ?, ? ( ? )
20.11.1950-10.02.1951 Gayle, Charles E. (Colonel)
10.02.1951-16.06.1952 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/12-doprovodna-stihaci-skupina-1950-1952-t136712#450855Verze : 0
MOD