Main Menu
User Menu

100. stíhací křídlo [1943-1945]

100th Fighter Wing

     
Název:
Name:
100. stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
100th Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1945
Nástupce:
Successor:
704. strategické raketové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.11.1943-27.11.1943 9. letecká armáda
27.11.1943-12.12.1943 9. velitelství stíhacího letectva
12.12.1943-04.01.1944 9. velitelství letecké podpory
04.01.1944-01.02.1944 9. velitelství stíhacího letectva
01.02.1944-01.03.1944 9. velitelství letecké podpory
01.03.1944-15.04.1944 9. velitelství stíhacího letectva
15.04.1944-28.06.1945 19. velitelství letecké podpory
15.04.1944-31.07.1944 pod operační kontrolou : 9. velitelství stíhacího letectva
06.09.1945-07.11.1945 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
24.11.1943-06.12.1943 Boxted, US Army Air Force Station 150
06.12.1943-13.01.1944 Greenham, US Army Air Force Station 486
13.01.1944-15.04.1944 Ibsley, US Army Air Force Station 347
15.04.1944-02.07.1944 Headcorn, US Army Air Force Station 410
02.07.1944-10.07.1944 Cricqueville-en-Bessin, Advanced Landing Ground A-2 Cricqueville /
10.07.1944-08.08.1944 St Pierre-Eglise
08.08.1944-30.08.1944 Rennes, Advanced Landing Ground A-27 Rennes
30.08.1944-19.09.1944 Montfort Le Rotrou (near LeMans)
19.09.1944-29.12.1944 Lisle-en-Rigault (near St Dizier)
29.12.1944-14.04.1945 Metz
14.04.1945-02.07.1945 Konigstein
02.07.1945-18.08.1945 Laon, ?
18.08.1945-24.08.1945 Marseille, ?
06.09.1945-07.11.1945 Goldsboro, Seymour Johnson Field

Velitel:
Commander:
DD.11.1943-02.01.1944 Lancaster, David B. (Colonel)
02.01.1944-23.05.1945 Sanders, Homer L. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/100-stihaci-kridlo-1943-1945-t136702#450845Verze : 0
MOD