Main Menu
User Menu

10. skupina pro přepravu jednotek [1942-1944]

10th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
10. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
10th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
10. transportní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
14.04.1944
Nástupce:
Successor:
370. vojenská transportní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1942-05.10.1942 50. transportní křídlo
05.10.1942-15.02.1943 52. křídlo pro přepravu jednotek
15.02.1943-14.04.1944 1. velitelství pro přepravu jednotek
Dislokace:
Deployed:
25.05.1942-04.10.1942 Milwaukee County Aprt
04.10.1942-13.02.1943 Fayetteville, Pope Field
13.02.1943-30.11.1943 Dunnellon AAFld
30.11.1943-21.01.1944 Columbus, Lawson Field
21.01.1944-12.03.1944 Grenada AAFld
12.03.1944-14.04.1944 Alliance AAFld

Velitel:
Commander:
01.04.1942-01.08.1942 Beach, Maurice (Captain)
01.08.1942-30.08.1942 Cornell, Loren (Major)
30.08.1942-25.10.1942 Swisher, Douglas M. (Major)
25.10.1942-28.01.1943 Ertwine, Boyd R. (Lieutenant Colonel)
28.01.1943-12.05.1943 Nichols, Erickson S. (Lieutenant Colonel)
12.05.1943-14.04.1944 King, Henry P. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/10-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1944-t136701#450844Verze : 0
MOD