Main Menu
User Menu

8. stíhací skupina, jednomotorových letadel [1943-1950]

8th Fighter Group, Single Engine

     
Název:
Name:
8. stíhací skupina, jednomotorových letadel
Originální název:
Original Name:
8th Fighter Group, Single Engine
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
8. stíhací-bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.08.1943-31.05.1946 5. velitelství stíhacího letectva
31.05.1946-18.08.1948 315. smíšené křídlo
18.08.1948-20.01.1950 8. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
16.05.1943-23.12.1943 Port Moresby, ? /
23.12.1943-20.02.1944 Finschhafen, Finschhafen Airfield /
20.02.1944-14.03.1944 Cape Gloucester
14.03.1944-17.06.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
17.06.1944-19.09.1944 Seroemi, Owi Airfield /
19.09.1944-20.12.1944 Daruba, Pitu Airfield /
20.12.1944-06.08.1945 San Jose, McGuire Field /
06.08.1945-22.11.1945 Ie, Ie Shima Airfield /
22.11.1945-20.05.1946 Fukuoka, Itazuke Air Base /
20.05.1946-DD.09.1946 Ashiya, Ashiya Air Base /
DD.09.1946-13.04.1947 Fukuoka, Itazuke Air Base /
13.04.1947-25.03.1949 Ashiya, Ashiya Air Base /
25.03.1949-20.01.1950 Fukuoka, Itazuke Air Base /

Velitel:
Commander:
08.03.1943-28.06.1944 Storm, Leonard B. (Lieutenant Colonel)
28.06.1944-18.01.1944 Greasley, Philip H. (Lieutenant Colonel)
18.01.1944-28.06.1944 Davis, Emmett S. (Lieutenant Colonel)
28.06.1944-08.08.1944 Greasley, Philip H. (Lieutenant Colonel)
08.08.1944-16.06.1945 Dunham, Earl H. (Colonel)
16.06.1945-DD.12.1945 Davis, Emmett S. (Lieutenant Colonel)
DD.12.1945-24.05.1946 Harriger, Robert L. (Lieutenant Colonel)
24.05.1946-DD.07.1946 Fay, Fergus C. (Lieutenant Colonel)
DD.07.1946-DD.02.1947 Richmond, Luther H. (Lieutenant Colonel)
DD.02.1947-12.04.1947 Stewart, Stanley R. (Colonel)
12.04.1947-28.05.1948 Thorne, Henry G. Jr (Colonel)
28.05.1948-18.08.1948 Olmstead, Charles T. (Colonel)
18.08.1948-18.03.1949 Banbury, Richard C. (Lieutenant Colonel)
18.03.1949-21.05.1949 Ramsey, Woodrow W. (Lieutenant Colonel)
21.05.1949-20.01.1950 Chitty, Charles D. Jr (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-skupina-jednomotorovych-letadel-1943-1950-t136683#450826Verze : 3
MOD