Main Menu
User Menu

8. stíhací skupina [1942-1943]

8th Fighter Group

     
Název:
Name:
8. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
8th Fighter Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací skupina (přepadová)
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1943
Nástupce:
Successor:
8. stíhací skupina, jednomotorových letadel
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.04.1942-DD.09.1942 ?
DD.09.1942-DD.11.1942 5. letecká armáda
DD.11.1942-20.08.1943 5. velitelství stíhacího letectva
Dislokace:
Deployed:
06.03.1942-29.07.1942 Archerfield, Archerfield Airport
29.07.1942-18.09.1942 Garbutt, RAAF Base Townsville
18.09.1942-DD.02.1943 Milne Bay
DD.02.1943-16.05.1943 Mareeba
16.05.1943-20.08.1943 Port Moresby, ?

Velitel:
Commander:
15.05.1942-22.05.1942 Smith, Frederic H. Jr (Lieutenant Colonel)
22.05.1942-08.03.1943 Wise, William H. (Lieutenant Colonel)
08.03.1943-20.08.1943 Storm, Leonard B. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-skupina-1942-1943-t136682#450825Verze : 0
MOD


P-39 D-1-BE 35. Fighter Squadron, 8. Fighter Group, pilot Lt. I. A. Erickson, letiště Milne Bay, Nová Guinea, rok 1942. Stroj nese standardní kamufláž se světle šedými spodními plochami a horními a bočními v barvě Olive Drab.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/471577
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-skupina-1942-1943-t136682#471578Verze : 0
MOD