Main Menu
User Menu

5. operační skupina [1991- ]

5th Operations Group

     
Název:
Name:
5. operační skupina
Originální název:
Original Name:
5th Operations Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.08.1991
Předchůdce:
Predecessor:
5. strategická průzkumná skupina (těžká)
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1991-01.06.1992 5. křídlo
01.06.1992-DD.MM.RRRR 5. bombardovací křídlo [1992-]
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1991-30.10.1991 ?, ? ( ? )
31.10.1991-19.06.1992 Goslin, Thomas B. (Colonel)
19.06.1992-23.07.1993 Heddleston, Roy R. (Lieutenant Colonel)
23.07.1993-05.12.1994 Elder, Robert J. Jr (Colonel)
05.12.1994-22.07.1996 Bedke, Curtis M. (Colonel)
22.07.1996-14.07.1998 Miller, John G. (Colonel)
14.07.1998-17.07.2000 Carpenter, Floyd L. (Colonel)
17.07.2000-12.08.2002 Madison, Johnnie R. (Colonel)
12.08.2002-09.03.2004 Charchian, Daniel J. (Colonel)
09.03.2004-09.09.2005 Single, Eric N. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1994-01.07.1996 72. bombardovací peruť

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/5-operacni-skupina-1991-t136650#450793Verze : 0
MOD