Main Menu
User Menu

3. bombardovací skupina [1944-1955]

3rd Bombardment Group

     
Název:
Name:
3. bombardovací skupina
Originální název:
Original Name:
3rd Bombardment Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
3. bombardovací skupina (lehká)
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1955
Nástupce:
Successor:
3. bombardovací skupina, taktická
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.02.1944-31.05.1946 5. velitelství bombardovacího letectva
31.05.1946-18.08.1948 314. smíšené křídlo
18.08.1948-25.10.1957 3. bombardovací křídlo, lehké
20.07.1950-25.08.1950 dočasně podřízena 5. letecká armádě
25.08.1950-30.11.1950 dočasně podřízena ?
Dislokace:
Deployed:
03.02.1944-12.05.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
12.05.1944-16.11.1944 Hollandia, Hollandia Airfield Complex /
16.11.1944-30.12.1944 Dulag, Dulag Airfield
30.12.1944-06.08.1945 San Jose
06.08.1945-08.09.1945 Okinawa
08.09.1945-01.09.1946 Yamato, Atsugi Airfield
01.09.1946-26.09.1947 Fussa, Yokota Army Air Base
26.09.1947-15.03.1950 Fussa, Yokota Air Force Base
15.03.1950-01.07.1950 Sayama, Johnson AB /
01.07.1950-22.08.1951 Iwakuni AB
22.08.1951-05.10.1954 Gunsan, Kunsan Air Base (K-8)
05.10.1954-01.10.1955 Sayama, Johnson AB

Velitel:
Commander:
14.02.1944-27.06.1944 Henebry, John P. (Colonel)
27.06.1944-30.10.1944 Ellis, Richard H. (Lieutenant Colonel)
30.10.1944-28.12.1944 Henebry, John P. (Colonel)
28.12.1944-01.05.1945 Ellis, Richard H. (Colonel)
01.05.1945-07.12.1945 Howe, Charles W. (Colonel)
07.12.1945-07.02.1946 Sweeney, James E. (Lieutenant Colonel)
07.02.1946-23.04.1946 Weigold, L. B. (Major)
23.04.1946-03.01.1947 Underhill, Edward H. (Colonel)
03.01.1947-28.03.1947 Crocker, John P. (Lieutenant Colonel)
28.03.1947-02.06.1947 Underhill, Edward H. (Colonel)
02.06.1947-27.09.1948 Gunn, James R. Jr (Colonel)
27.09.1948-03.01.1950 Payne, Joseph E. (Lieutenant Colonel)
03.01.1950-05.08.1950 Clark, Donald L. (Colonel)
05.08.1950-17.10.1950 Walker, Leland A. Jr (Lieutenant Colonel)
17.10.1950-04.01.1952 Brady, Henry G. Jr (Colonel)
04.01.1952-17.01.1952 Morgan, Chester H. (Colonel)
17.01.1952-DD.MM.1952 Moore, William G. (Colonel)
DD.MM.1952-01.04.1953 Beaty, Sherman R. (Colonel)
01.04.1953-22.07.1953 Napier, John G. (Colonel)
22.07.1953-18.08.1953 Kelsey, Straughan D. (Colonel)
18.08.1953-02.02.1954 Matthews, William H. (Colonel)
02.02.1954-21.09.1954 Barr, Sam L. (Colonel)
21.09.1954-09.06.1955 Holloway, Rufus H. (Colonel)
09.06.1955-25.07.1955 Miner, William D. (Lieutenant Colonel)
25.07.1955-17.08.1955 Mendel, Charles E. (Lieutenant Colonel)
17.08.1955-01.10.1955 Holloway, Rufus H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-bombardovaci-skupina-1944-1955-t136600#450743Verze : 0
MOD