Main Menu
User Menu

3. bombardovací skupina (lehká) [1939-1942]

3rd Bombardment Group (Light)

     
Název:
Name:
3. bombardovací skupina (lehká)
Originální název:
Original Name:
3rd Bombardment Group (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
3. bitevní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
28.09.1942
Nástupce:
Successor:
3. bombardovací skupina (střemhlavá)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1939-DD.MM.1940 3. křídlo
DD.MM.1940-16.01.1941 3. bombardovací křídlo
16.01.1941-01.09.1941 17. bombardovací křídlo
01.09.1941-08.12.1941 3. velitelství letecké podpory
08.12.1941-02.01.1942 3. velitelství bombardovacího letectva
02.01.1942-DD.02.1942 3. velitelství letecké podpory
DD.02.1942-18.04.1942 ?
18.04.1942-05.09.1942 ?
05.09.1942-28.09.1942 5. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
15.09.1939-06.10.1940 Bossier City, Barksdale Field
06.10.1940-19.01.1942 Savannah, Savannah Army Air Base
25.02.1942-10.03.1942 Archerfield, Archerfield Airport
10.03.1942-28.09.1942 Charters Towers, Breddan Airfield
Velitel:
Commander:
15.09.1939-DD.11.1940 McDonnell, John C. (Colonel)
DD.11.1940-DD.12.1940 Green, R. G. (Lieutenant Colonel)
DD.12.1940-18.08.1941 Williams, Paul L. (Lieutenant Colonel)
18.08.1941-19.01.1942 Melville, Phillips (Lieutenant Colonel)
19.01.1942-02.04.1942 Strickland, Robert F. (Captain)
02.04.1942-28.09.1942 Davies, John H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-bombardovaci-skupina-lehka-1939-1942-t136592#450735Verze : 2
MOD