Main Menu
User Menu

2. operační skupina [1991- ]

2nd Operations Group

     
Název:
Name:
2. operační skupina
Originální název:
Original Name:
2nd Operations Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.08.1991
Předchůdce:
Predecessor:
2. bombardovací skupina, střední
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1991-DD.MM.RRRR 2. bombardovací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.09.1991-DD.MM.RRRR Bossier City, Barksdale AFB
Velitel:
Commander:
01.09.1991-06.08.1992 Phillips, James G. (Colonel)
06.08.1992-16.02.1993 Williams, James E. (Colonel)
16.02.1993-27.02.1995 Hawkins, James A. (Colonel)
27.02.1995-21.09.1995 Macon, James R. (Colonel)
21.09.1995-24.06.1997 Evans, David R. (Colonel)
24.06.1997-06.02.1999 Griffin, Wendell L. (Colonel)
06.02.1999-05.05.1999 Bruley, Robert A. Jr (Colonel)
05.05.1999-07.12.2000 Kowalski, James M. (Colonel)
07.12.2000-02.10.2001 Wolborsky, Stephen L. (Colonel)
02.10.2001-11.11.2001 Rushing, William P. III (Colonel)
11.11.2001-26.12.2001 Wolborsky, Stephen L. (Colonel)
26.12.2001-26.04.2002 Rushing, William P. III (Colonel)
26.04.2002-20.09.2002 Wolborsky, Stephen L. (Colonel)
20.09.2002-29.11.2002 Gagnon, George R. (Colonel)
29.11.2002-07.06.2003 Dunn, James A. (Lieutenant Colonel)
07.06.2003-07.05.2004 Gagnon, George R. (Colonel)
07.05.2004-31.08.2004 Gillis, Roderick E. (Colonel)
31.08.2004-14.01.2005 Plourde, Gerald P. (Colonel)
14.01.2005-16.08.2005 Gillis, Roderick E. (Colonel)
16.08.2005-08.12.2005 Guthals, Mick R. (Colonel)
08.12.2005-15.01.2006 Mittmann, Kurt H. (Lieutenant Colonel)
15.01.2006-30.04.2006 Gillis, Roderick E. (Colonel)
30.04.2006-22.05.2006 Mittman, Kurt H. (Lieutenant Colonel)
22.05.2006-02.06.2006 Gillis, Roderick E. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-operacni-skupina-1991-t136588#450731Verze : 0
MOD