Main Menu
User Menu

2. bombardovací skupina, střední [1948-1952]

2nd Bombardment Group, Medium

     
Název:
Name:
2. bombardovací skupina, střední
Originální název:
Original Name:
2nd Bombardment Group, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1948
Předchůdce:
Predecessor:
2. bombardovací skupina, velmi těžká
Datum zániku:
Disbanded:
16.06.1952
Nástupce:
Successor:
2. operační skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1948-16.06.1952 2. bombardovací křídlo, střední
05.11.1947-31.12.1948 dočasně podřízena : 43. bombardovací křídlo, střední
18.02.1950-16.05.1950 dočasně podřízena : 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.05.1949-18.02.1950 Savannah, Chatham AFB
18.02.1950-16.05.1950 deployed at Marham, RAF Marham
22.09.1950-16.06.1952 Savannah, Hunter AFB

Velitel:
Commander:
12.07.1948-03.08.1948 Bailey, Dalene E. (Colonel)
03.08.1948-DD.01.1950 Eubank, William E. Jr (Colonel)
DD.01.1950-DD.01.1951 Knapp, James B. (Colonel)
DD.01.1951-10.02.1951 Tash, Earl R. (Colonel)
10.02.1951-16.06.1952 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-bombardovaci-skupina-stredni-1948-1952-t136587#450730Verze : 0
MOD