Main Menu
User Menu

2. skupina vzdušného velení [1944-1945]

2nd Air Command Group

     
Název:
Name:
2. skupina vzdušného velení
Originální název:
Original Name:
2nd Air Command Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.11.1945
Nástupce:
Successor:
352. křídlo pro speciální operace
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.04.1944-12.11.1944 3. velitelství stíhacího letectva
12.11.1944-10.07.1945 ?
10.07.1945-18.08.1945 10. letecká armáda
18.08.1945-DD.10.1945 ?
Dislokace:
Deployed:
22.04.1944-03.05.1944 Tampa, Drew Army Airfield
03.05.1944-09.06.1944 Lakeland, Lakeland Army Airfield
09.06.1944-17.08.1944 Gainesville, Alachua Army Airfield
17.08.1944-22.08.1944 Tampa, Drew Army Airfield
22.08.1944-23.10.1944 Lakeland, Lakeland Army Airfield
23.10.1944-28.10.1944 Tampa, Drew Army Airfield
16.12.1944-05.10.1945 Kharagpur, Kalaikunda Air Force Station /
05.10.1945-21.10.1945 Karachi, Karachi Airport /
11.11.1945-12.11.1945 Edison, Camp Kilmer

Velitel:
Commander:
22.04.1944-01.05.1944 Couch, L. H. (Captain)
01.05.1944-15.05.1945 DeBolt, Arthur R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-skupina-vzdusneho-veleni-1944-1945-t136585#450728Verze : 0
MOD