Main Menu
User Menu

2. bombardovací skupina, těžká [1943-1946]

2nd Bombardment Group, Heavy

     
Název:
Name:
2. bombardovací skupina, těžká
Originální název:
Original Name:
2nd Bombardment Group, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
2. bombardovací skupina (těžká)
Datum zániku:
Disbanded:
28.02.1946
Nástupce:
Successor:
2. bombardovací skupina, velmi těžká
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.04.1943-01.09.1943 ?
01.09.1943-01.11.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
01.11.1943-15.12.1945 ?
15.12.1945-28.02.1946 40. bombardovací křídlo, těžké
Dislokace:
Deployed:
31.07.1943-02.12.1943 Borj El Amri, Massicault Airfield /
02.12.1943-09.12.1943 Bizerte
09.12.1943-19.11.1945 Amendola, Amendola Airfield /
19.11.1945-28.02.1946 Foggia, Foggia Airport /
Velitel:
Commander:
20.04.1943-05.09.1943 Thomas, Joseph H. (Lieutenant Colonel)
05.09.1943-08.07.1944 Rice, Herbert E. (Colonel)
08.07.1944-25.09.1944 Ryan, John D. (Colonel)
25.09.1944-09.02.1945 Cullen, Paul T. (Colonel)
09.02.1945-28.02.1945 Ryan, John D. (Colonel)
28.02.1945-16.03.1945 Waugh, Richard R. (Colonel)
16.03.1945-23.05.1945 Cullen, Paul T. (Colonel)
23.05.1945-20.02.1946 Martin, Robert K. (Colonel)
21.02.1946-28.02.1946 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2-bombardovaci-skupina-tezka-1943-1946-t136584#450727Verze : 0
MOD