Main Menu
User Menu

XI. armádní sbor [1942-1943]

XI Army Corps / XI. Armeekorps

     
Název:
Name:
XI. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XI. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Streckerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
05.03.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1942-27.07.1942 1. tanková armáda
27.07.1942-05.08.1942 Hlavní velitelství pozemního vojska
05.08.1942-02.02.1943 6. armáda
02.02.1943-05.03.1943 -
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.07.1942-DD.02.1943 Strecker, Karl (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1942-DD.MM.1943 Groscurth, Helmuth (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1942-DD.10.1942 100. myslivecká divize
DD.12.1942-DD.01.1943 60. pěší divize (motorizovaná)
DD.12.1942-DD.01.1943 94. pěší divize
DD.01.1943-DD.01.1943 16. tanková divize
DD.12.1943-02.02.1943 24. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XI-armadni-sbor-1942-1943-t136530#450659Verze : 0
MOD