Main Menu
User Menu

Admiralát Francie [1940-1942]

Admiral France / Admiral Frankreich

     
Název:
Name:
Admiralát Francie
Originální název:
Original Name:
Admiral Frankreich
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Admiralát Západ
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1940-30.11.1942 Skupinové velitelství námořnictva Západ
Dislokace:
Deployed:
22.06.1940-30.11.1942 Paříž, ? /

Velitel:
Commander:
22.06.1940-DD.03.1941 Schuster, Karlgeorg (Admiral)
DD.03.1941-DD.08.1942 Schultze, Otto (Admiral)
DD.08.1942-30.11.1942 Marschall, Wilhelm (Admiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.06.1940-DD.MM.RRRR Lietzmann, Joachim ( ? )
DD.MM.RRRR-30.11.1942 Fricke, Otto ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.06.1940-19.02.1941 Velitelství námořnictva Severní Francie
26.07.1940-DD.11.1942 Velitelství námořnictva Pobřeží Lamanšského průlivu
08.03.1941-30.11.1942 Admiralát námořních velitelských stanovišť

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
http://www.axishistory.com/index.php?id=9759
URL : https://www.valka.cz/Admiralat-Francie-1940-1942-t136489#450574Verze : 0
MOD