Main Menu
User Menu

Admiralát Skagerrak [1944-1945]

Admiral Skagerrak / Admiral Skagerrak

     
Název:
Name:
Admiralát Skagerrak
Originální název:
Original Name:
Admiral Skagerrak
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.04.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Admiralát Dánsko
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.04.1944-08.05.1945 Hlavní velitelství námořnictva Severní moře
Dislokace:
Deployed:
DD.04.1944-DD.10.1944 Kodaň, ? /
DD.10.1944-08.05.1945 Aarhus, ? /
Velitel:
Commander:
16.04.1944-01.10.1944 Wurmbach, Hans-Heinrich (Vizeadmiral)
01.10.1944-08.05.1945 Wurmbach, Hans-Heinrich (Admiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.04.1944-08.05.1945 Freymadl, Max (Kapitän zur See)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.04.1944-08.05.1945 8. zajišťovací divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=9336
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Admiralat-Skagerrak-1944-1945-t136454#450489Verze : 1
MOD