Main Menu
User Menu

V. armádní sbor [1943-1944]

V Army Corps / V. Armeekorps

     
Název:
Name:
V. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
V. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Allmendingerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
24.07.1944
Nástupce:
Successor:
XI. armádní sbor SS
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.07.1943-DD.05.1944 17. armáda
DD.05.1944-24.07.1944 Skupina armád Jižní Ukrajina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-01.05.1944 Allmendinger, Karl (General der Infanterie)
04.05.1944-02.06.1944 Müller, Friedrich Wilhelm (General der Infanterie)
02.06.1944-DD.07.1944 Beyer, Franz Waldemar (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1943-01.10.1943 Voelter, Helmuth (Oberst)
01.10.1943-15.02.194 Helms, Harald (Oberstleutnant)
15.02.1944-24.07.1944 Hepp, Leo (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1943-20.07.1944 Dělostřelecké velitelství 149
DD.07.1943-DD.10.1943 4. horská divize
DD.07.1943-DD.10.1943 9. pěší divize
DD.11.1943-10.05.1944 98. pěší divize
01.02.1944-DD.03.1944 336. pěší divize
DD.04.1944-DD.05.1944 111. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando V. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/V-armadni-sbor-1943-1944-t136398#450340Verze : 0
MOD