Main Menu
User Menu

V. horský sbor SS [1943-1944]

V SS Mountain Corps

V. SS-Gebirgskorps

     
Název:
Name:
V. horský sbor SS
Originální název:
Original Name:
V. SS-Gebirgskorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1944
Nástupce:
Successor:
V. dobrovolnický horský sbor SS
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1943-DD.09.1943 ?
DD.09.1943-DD.10.1943 Velitelství záložního vojska
DD.10.1943-DD.03.1944 2. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.07.1943-DD.03.1944 Phleps, Artur Martin (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1943-15.01.1944 Kumm, Otto (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
15.01.1944-DD.03.1944 Krukenberg, Gustav (SS Oberführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1943-DD.04.1944 1. horská divize
DD.12.1943-DD.10.1944 7. dobrovolnická horská divize SS Prinz Eugen
04.02.1945-DD.03.1945 Raegenerova divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando V. SS-Gebirgskorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; freiwilligen.sweb.cz
URL : https://www.valka.cz/V-horsky-sbor-SS-1943-1944-t136381#450296Verze : 1
MOD