Main Menu
User Menu

Námořní stanice Baltské moře [1935-1943]

Naval Station Baltic Sea / Marinestation der Ostsee

     
Název:
Name:
Námořní stanice Baltské moře
Originální název:
Original Name:
Marinestation der Ostsee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Námořní stanice Baltské moře
Datum zániku:
Disbanded:
22.06.1943
Nástupce:
Successor:
Hlavní velitelství námořnictva Baltské moře
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1938-20.09.1940 Skupinové velitelství námořnictva Východ
20.09.1940-22.06.1943 Skupinové velitelství námořnictva Sever
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-22.06.1943 Kiel, ? /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-DD.01.1940 Carls, Rolf (Admiral)
DD.01.1940-DD.03.1943 Guse, Günther (Admiral)
DD.03.1943-22.06.1943 Schmundt, Hubert (Admiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.03.1935-DD.MM.1938 2. admiralát Baltské moře
DD.MM.1938-DD.MM.1942 2. admiralát stanice Baltské moře
DD.MM.1939-22.06.1943 Pobřežní velitelství Pomořansko
DD.04.1940-01.02.1943 Velitelství námořnictva Dánsko
DD.04.1941-06.11.1941 Velitelství námořnictva C
DD.05.1941-DD.MM.1941 Velitelství námořnictva D
DD.MM.1942-22.06.1943 2. admiralát Baltské moře
01.02.1943-22.06.1943 Admiralát Dánsko
DD.02.1943-22.06.1943 Admiralát Ostland
22.06.1943-08.05.1945 Admiralát v Nizozemsku

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=8906
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Namorni-stanice-Baltske-more-1935-1943-t136374#450252Verze : 0
MOD