Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství námořnictva Západ [1944-1945]

Naval High Command West / Marineoberkommando West

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství námořnictva Západ
Originální název:
Original Name:
Marineoberkommando West
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Skupinové velitelství námořnictva Západ
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1944-08.05.1945 Hlavní velitelství námořnictva
Dislokace:
Deployed:
20.10.1944-DD.MM.RRRR Bad Schwalbach, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Linau, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Hohenschwangau, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Arzl, ? /
DD.MM.RRRR-08.05.1945 Ried in Tyrol, ? /

Velitel:
Commander:
20.10.1944-18.04.1945 Krancke, Theodor (Admiral)
19.04.1945-08.05.1945 Marschall, Wilhelm (Generaladmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.10.1944-02.12.1944 Hoffmann, Karl (Konteradmiral)
03.12.1944-08.05.1945 Hain, Hans (Kapitän zur See)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1944-08.05.1945 Admiralát Atlantské pobřeží
20.10.1944-09.01.1945 Vyšší velitelství námořnictva Západ
DD.11.1944-08.05.1945 319. pěší divize
DD.12.1944-08.05.1945 226. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.axishistory.com/index.php?id=9781
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-namornictva-Zapad-1944-1945-t136372#450249Verze : 0
MOD