Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství námořnictva Baltské moře [1943-1945]

Naval High Command Baltic Sea / Marineoberkommando Ostsee

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství námořnictva Baltské moře
Originální název:
Original Name:
Marineoberkommando Ostsee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Námořní stanice Baltské moře
Datum zániku:
Disbanded:
23.07.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1943-23.07.1945 Hlavní velitelství námořnictva
Dislokace:
Deployed:
22.06.1943-23.07.1945 Kiel, ? /

Velitel:
Commander:
22.06.1943-29.02.1944 Schmundt, Hubert (Admiral)
01.03.1944-16.09.1944 Kummetz, Oskar (Admiral)
16.09.1944-23.07.1945 Kummetz, Oskar (Generaladmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.03.1943-22.06.1943 Admiralát v Nizozemsku
22.06.1943-DD.04.1945 2. admiralát Baltské moře
22.06.1943-16.04.1944 Admiralát Dánsko
22.06.1943-17.06.1944 Admiralát Ostland
22.06.1943-DD.09.1943 Pobřežní velitelství Pomořansko
17.06.1944-08.05.1945 Admiralát východní Baltské moře
DD.11.1944-08.05.1945 Admiralát západní Baltské moře
DD.04.1945-08.05.1945 2. admiralát Baltské moře / Severní moře

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=8906
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-namornictva-Baltske-more-1943-1945-t136364#450239Verze : 0
MOD