Main Menu
User Menu

9. samostatná smíšená brigáda [1939-1945]

独立混成第9旅団 / 9th Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
9. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第9旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.01.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Severočínska armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Taiyuan, provincia Shanxi /
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 Tianjin, provincia Hebei /

Velitel:
Commander:
14.01.1939-01.08.1940 Etso, Toranosuke (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.08.1940-01.03.1941 Shunsaburo, Muguikura (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.03.1941-01.12.1942 Kenkichi, Ikenoue (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.12.1942-10.06.1943 Iwanaga, Hiroshi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
10.06.1943-07.02.1944 Amamiya, Tatsumi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
07.02.1944-01.03.1945 Fujioka, Takeo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.03.1945-DD.MM.1945 Matono, Kensaburo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1940-01.03.1943 Okamoto, Takayuki (Rikugun Čúsa / Rikugun Chusa)
01.03.1943-01.03.1944 Okamoto, Takayuki (Rikugun Tajsa / Rikugun Taisa)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

14.01.1939-DD.MM.1945 Velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 36. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 37. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 38. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 39. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 40. samostatný pěší prapor
14.01.1939-DD.MM.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - údolie / 谷
- doplňovací obvod - Tokio
09.03.1940-01.08.1940 zástupca velitela? pplk. Itó Takeo
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/9-samostatna-smisena-brigada-1939-1945-t136349#450151Verze : 0
MOD