Main Menu
User Menu

LIII. armádní sbor [1944-1945]

LIII Army Corps / LIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.11.1944-DD.12.1944 ?
DD.12.1944-DD.04.1945 7. armáda
DD.04.1945-15.04.1945 Lüttwitzův armádní oddíl
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
11.11.1944-06.03.1945 Rothkirch und Trach, Edwin Graf von (General der Kavallerie)
06.03.1945-24.03.1945 Botsch, Walter (Generalleutnant)
24.03.1945-15.04.1945 Bayerlein, Fritz (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
11.11.1944-20.11.1944 Raesfeld, Hans Richard von (Oberst)
20.11.1944-04.02.1945 Bodenstein, Werner (Oberst)
04.02.1945-DD.04.1945 Siebert, ? (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.11.1944-15.04.1945 Dělostřelecké velitelství 453
03.01.1945-19.01.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
25.01.1945-12.02.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 406
26.01.1945-DD.02.1945 Vůdcova granátnická divize
DD.01.1945-DD.02.1945 5. paradesantní divize
DD.01.1945-DD.03.1945 9. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 352. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 79. divize lidových granátníků
21.03.1945-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 512
DD.03.1945-DD.04.1945 167. divize lidových granátníků
DD.03.1945-DD.04.1945 326. divize lidových granátníků
DD.03.1945-04.04.1945 340. divize lidových granátníků
DD.04.1945-DD.04.1945 116. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LIII-armadni-sbor-1944-1945-t136345#450139Verze : 0
MOD