Main Menu
User Menu

Skupinové velitelství námořnictva Východ [1938-1940]

Naval Group Command East / Marinegruppenkommando Ost

     
Název:
Name:
Skupinové velitelství námořnictva Východ
Originální název:
Original Name:
Marinegruppenkommando Ost
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.09.1940
Nástupce:
Successor:
Skupinové velitelství námořnictva Sever
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1938-20.09.1940 Hlavní velitelství námořnictva
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-DD.MM.RRRR Kiel, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Svinoústí, ? /
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kiel, ? /
DD.MM.RRRR-20.09.1940 Sengwarden, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1938-01.04.1939 Albrecht, Conrad (Admiral)
01.04.1939-30.10.1939 Albrecht, Conrad (Generaladmiral)
31.10.1939-19.07.1940 Carls, Rolf (Admiral)
19.07.1940-20.09.1940 Carls, Rolf (Generaladmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1938-20.09.1940 Námořní stanice Baltské moře

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=7116
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-namornictva-Vychod-1938-1940-t136326#450088Verze : 0
MOD
Podřízená velitelství:


Befehlshaber der Sicherung Ost
Führer der Seeluftstreitkräfte Ost
Seebefehlshaber West
Kommandierender Admiral der Marinestation der Ostsee


Zdroj:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Skupinove-velitelstvi-namornictva-Vychod-1938-1940-t136326#531580Verze : 0
MOD