Main Menu
User Menu

III. tankový sbor [1945-1945]

III Tank Corps / III. Panzerkorps

     
Název:
Name:
III. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
III. Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Breithova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1945-DD.03.1945 6. armáda
DD.03.1945-DD.04.1945 3. armáda (maďarská)
DD.04.1945-08.05.1945 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.01.1945-08.05.1945 Breith, Hermann (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1945-DD.02.1945 271. divize lidových granátníků
DD.01.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 3
DD.02.1945-DD.04.1945 1. tanková divize
DD.02.1945-DD.04.1945 23. tanková divize
DD.02.1945-DD.04.1945 3. tanková divize
25.04.1945-01.05.1945 9. horská divize Ost
DD.04.1945-DD.05.1945 1. lidová horská divize
01.05.1945-08.05.1945 9. horská divize
DD.05.1945-08.05.1945 Divize tankových granátníků Brandenburg
DD.05.1945-08.05.1945 Tanková divize Feldherrnhalle 1

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando III. Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/III-tankovy-sbor-1945-1945-t129460#436315Verze : 0
MOD