Main Menu
User Menu

XXIV. tankový sbor [1945-1945]

XXIV Tank Corps / XXIV. Panzerkorps

     
Název:
Name:
XXIV. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
XXIV. Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Nehringova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1945-DD.04.1945 17. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 1. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.03.1945-19.03.1945 Nehring, Walther Kurt Josef (General der Panzertruppe)
19.03.1945-18.04.1945 Källner, Hans (Generalleutnant)
18.04.1945-08.05.1945 Hartmann, Walter (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.09.1943-12.09.1943 327. pěší divize
DD.02.1945-DD.03.1945 16. tanková divize
DD.03.1945-08.05.1945 10. paradesantní divize
DD.03.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 424
DD.03.1945-08.05.1945 Tankový fyzilírský pluk 79
DD.04.1945-08.05.1945 344. pěší divize
DD.04.1945-DD.05.1945 78. lidová útočná divize
DD.05.1945-05.05.1945 15. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 19. tanková divize
DD.05.1945-08.05.1945 46. divize lidových granátníků
DD.05.1945-08.05.1945 6. tanková divize
DD.05.1945-08.05.1945 711. pěší divize
DD.05.1945-08.05.1945 8. myslivecká divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXIV. Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXIV-tankovy-sbor-1945-1945-t129420#436229Verze : 0
MOD