Main Menu
User Menu

XXXXI. tankový sbor [1944-1945]

XXXXI Tank Corps / XXXXI. Panzerkorps

     
Název:
Name:
XXXXI. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
XXXXI. Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.08.1944-DD.11.1944 4. armáda
DD.11.1944-DD.01.1945 2. armáda
DD.01.1945-DD.04.1945 4. armáda
DD.04.1945-22.04.1945 Vrchní velitelství branné moci
22.04.1945-08.05.1945 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
12.08.1944-10.04.1945 Weidling, Helmuth (General der Artilerie)
10.04.1945-19.04.1945 Wietersheim, Wend von (Generalleutnant)
19.04.1945-08.05.1945 Holste, Rudolf (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1944-DD.MM.RRRR Těžký oddíl stíhačů tanků pozemního vojska 665
DD.02.1944-DD.MM.RRRR Těžký oddíl stíhačů tanků pozemního vojska 665
DD.08.1944-DD.10.1944 49. pěší divize
01.09.1944-DD.10.1944 299. pěší divize
10.09.1944-DD.10.1944 56. pěší divize
DD.09.1944-09.10.1944 558. granátnická divize
DD.09.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 441
09.10.1944-DD.11.1944 558. divize lidových granátníků
DD.10.1944-DD.11.1944 3. jezdecká brigáda
DD.11.1944-DD.01.1945 102. pěší divize
DD.11.1944-DD.01.1945 14. pěší divize
DD.12.1944-DD.02.1945 28. myslivecká divize
DD.01.1945-DD.02.1945 21. pěší divize
DD.02.1945-DD.03.1945 1. pěší divize
DD.02.1945-DD.03.1945 541. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.02.1945 547. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 Divize ke zvláštnímu použití 605

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXXI. Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXXI-tankovy-sbor-1944-1945-t129410#436198Verze : 0
MOD