Main Menu
User Menu

XXXXI. tankový sbor [1943-1944]

XXXXI Tank Corps / XXXXI. Panzerkorps

     
Název:
Name:
XXXXI. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
XXXXI. Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Harpeho skupina
Datum zániku:
Disbanded:
DD.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1943-03.11.1943 2. tanková armáda
03.11.1943-DD.07.1944 9. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.09.1943-15.10.1943 Harpe, Josef (Generaloberst)
15.10.1943-19.06.1944 Weidling, Helmuth (General der Artilerie)
19.06.1944-01.07.1944 Hoffmeister, Edmund (Generalleutnant)
01.07.1944-20.07.1944 Weidling, Helmuth (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Berger, Claus (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1943-DD.10.1943 36. pěší divize
DD.09.1943-DD.07.1944 Dělostřelecké velitelství 35
25.11.1943-08.12.1943 95. pěší divize
02.12.1943-09.12.1943 Sborový oddíl D
DD.12.1943-DD.03.1944 134. pěší divize
DD.01.1944-DD.07.1944 36. pěší divize
DD.03.1944-DD.04.1944 4. tanková divize
DD.04.1944-DD.05.1944 110. pěší divize
DD.04.1944-DD.07.1944 35. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXXXI. Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXXXI-tankovy-sbor-1943-1944-t129409#436194Verze : 0
MOD