Main Menu
User Menu

LVII. tankový sbor [1945-1945]

LVII Tank Corps / LVII. Panzerkorps

     
Název:
Name:
LVII. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
LVII. Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Kirchnerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1945-DD.02.1945 6. armáda
DD.02.1945-DD.04.1945 17. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 4. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.01.1945-08.05.1945 Kirchner, Friedrich (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1945-DD.02.1945 3. paradesantní divize
DD.01.1945-DD.02.1945 8. tanková divize
DD.01.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 121
DD.02.1945-12.04.1945 12. divize lidových granátníků
DD.02.1945-08.03.1945 Tanková brigáda 103
DD.03.1945-DD.04.1945 Vůdcova doprovodná divize
DD.04.1945-08.05.1945 6. pěší divize
DD.04.1945-DD.05.1945 72. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 Divize ke zvláštnímu použití 615
DD.05.1945-08.05.1945 404. náhradní a výcviková divize
DD.05.1945-DD.05.1945 Výcviková divize 404

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LVII. Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LVII-tankovy-sbor-1945-1945-t129407#436184Verze : 0
MOD