Main Menu
User Menu

IV. armádní sbor [1941-1943]

IV Army Corps / IV. Armeekorps

     
Název:
Name:
IV. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
IV. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Schwedlerova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
03.03.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1941-DD.09.1941 17. armáda
DD.09.1941-DD.01.1942 6. armáda
DD.01.1942-DD.08.1942 17. armáda
DD.08.1942-DD.12.1942 4. tanková armáda
DD.12.1942-03.03.1943 6. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.08.1941-01.11.1942 Schwedler, Viktor von (General der Infanterie)
01.11.1942-17.01.1943 Jaenecke, Erwin (General der Pioniere)
17.01.1943-31.01.1943 Pfeffer, Max (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1941-20.06.1942 Beutler, Otto (Oberst)
20.06.1942-DD.12.1942 Steffler, Johannes (Oberst)
DD.12.1942-DD.02.1943 Crome, Johannes (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.05.1941-DD.07.1941 295. pěší divize
DD.05.1941-DD.06.1941 296. pěší divize
19.08.1941-04.09.1941 9. pěší divize
DD.08.1941-10.09.1941 94. pěší divize
19.09.1941-26.09.1941 68. pěší divize
29.09.1941-DD.10.1942 94. pěší divize
DD.10.1941-DD.10.1941 295. pěší divize
DD.10.1941-DD.01.1942 97. lehká pěší divize
15.12.1941-20.04.1942 9. pěší divize
DD.12.1941-DD.01.1942 111. pěší divize
DD.02.1942-DD.07.1942 295. pěší divize
07.05.1942-07.07.1942 9. pěší divize
DD.06.1942-DD.07.1942 111. pěší divize
DD.12.1942-DD.01.1943 29. pěší divize (motorizovaná)
DD.02.1943-DD.02.1943 71. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando IV. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/IV-armadni-sbor-1941-1943-t129372#436105Verze : 0
MOD