Main Menu
User Menu

XIII. armádní sbor [1945-1945]

XIII Army Corps / XIII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XIII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XIII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší velitelství Vogesen
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1945-DD.02.1945 ?
DD.02.1945-DD.04.1945 7. armáda
DD.04.1945-DD.05.1945 1. armáda
DD.05.1945-08.05.1945 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
08.01.1945-DD.02.1945 Felber, Hans Gustav (General der Infanterie)
12.02.1945-31.03.1945 Oriola, Ralph Graf von (Generalleutnant)
31.03.1945-15.04.1945 Bork, Max Hermann (Generalleutnant)
15.04.1945-20.04.1945 Hahm, Walther (General der Infanterie)
20.04.1945-08.05.1945 Lucht, Walther (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
08.01.1945-08.05.1945 Uechteritz, ? (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.01.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 120
DD.02.1945-DD.03.1945 167. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.04.1945 2. tanková divize
DD.02.1945-DD.03.1945 276. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 326. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 340. divize lidových granátníků
DD.03.1945-DD.04.1945 352. divize lidových granátníků
DD.03.1945-DD.04.1945 79. divize lidových granátníků
DD.03.1945-DD.04.1945 9. divize lidových granátníků
DD.04.1945-DD.05.1945 2. horská divize
DD.04.1945-08.05.1945 246. divize lidových granátníků
DD.04.1945-08.05.1945 553. divize lidových granátníků
DD.05.1945-08.05.1945 2. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XIII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XIII-armadni-sbor-1945-1945-t129356#436062Verze : 0
MOD