Main Menu
User Menu

Velitelství branné moci Ukrajina [1941-1944]

Armed Forces Command Ukraine

Wehrmachtbefehlshaber Ukraine

     
Název:
Name:
Velitelství branné moci Ukrajina
Originální název:
Original Name:
Wehrmachtbefehlshaber Ukraine
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-21.07.1944 Vrchní velitelství branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.09.1941-DD.MM.RRRR Kyjev, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1941-21.09.1944 Kitzinger, Karl (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1941-DD.03.1944 Krause, Ernst von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
06.10.1941-01.07.1943 Zajišťovací divise
20.10.1941-01.11.1941 113. pěší divize
15.11.1941-04.01.1942 Polní velitelství 242
23.12.1941-DD.MM.1944 Hlavní polní velitelství 393
DD.12.1941-DD.02.1942 454. zajišťovací divize
04.01.1942-01.09.1942 Hlavní polní velitelství 242
15.09.1942-DD.01.1944 LXII. záložní sbor
DD.MM.1942-01.12.1942 Hlavní polní velitelství 579
12.01.1943-21.04.1943 Železniční prapor 12

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-branne-moci-Ukrajina-1941-1944-t129341#591550Verze : 0
MOD