Main Menu
User Menu

XXII. armádní sbor (motorizovaný) [1940-1940]

XXII Army Corps (motorized) / XXII. Armeekorps (motorisiert)

     
Název:
Name:
XXII. armádní sbor (motorizovaný)
Originální název:
Original Name:
XXII. Armeekorps (motorisiert)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Kleistova skupina
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1940
Nástupce:
Successor:
Tanková skupina 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.07.1940-DD.07.1940 6. armáda
DD.07.1940-DD.11.1940 2. armáda
DD.11.1940-16.11.1940 11. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
12.07.1940-16.11.1940 Kleist, Ewald von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
12.07.1940-16.11.1940 Zeitzler, Kurt (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.10.1904-15.10.1940 14. pěší divize
24.07.1940-14.09.1940 18. pěší divize
DD.07.1940-DD.11.1940 10. tanková divize
DD.07.1940-DD.10.1940 27. pěší divize
DD.07.1940-DD.11.1940 7. tanková divize
DD.08.1940-DD.09.1940 56. pěší divize
DD.08.1940-DD.09.1940 87. pěší divize
DD.09.1940-16.11.1940 50. pěší divize
15.10.1940-16.11.1940 14. pěší divize (motorizovaná)
01.11.1940-16.11.1940 16. tanková divize
01.11.1940-16.11.1940 19. tanková divize
DD.11.1940-16.11.1940 20. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXII. Armeekorps (motorisiert)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXII-armadni-sbor-motorizovany-1940-1940-t129253#435827Verze : 0
MOD