Main Menu
User Menu

Hlavní polní povětrnostní ústředna 91 [1938-1938]

91st Hight Field Weather Centre

     
Název:
Name:
Hlavní polní povětrnostní ústředna 91
Originální název:
Original Name:
Hlavní polní povětrnostní ústředna 91
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 604 /604-A-24/
Datum zániku:
Disbanded:
21.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.09.1938-14.10.1938 Velitelství letectva hlavního velitelství
14.10.1938-21.10.1938 III. odbor /letecký/ ministerstva národní obrany
Dislokace:
Deployed:
26.09.1938-27.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
27.09.1938-14.10.1938 Vyškov, kasárny /
14.10.1938-21.10.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
26.09.1938-21.10.1938 Štěpánek, Miroslav (Poručík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.09.1938-21.10.1938 Polní povětrnostní ústředna 71

Ručně vyplněné položky:
26.09.1938-21.10.1938 Polní pověstrnostní ústředna 71
26.09.1938-21.10.1938 Polní pověstrnostní ústředna 72
26.09.1938-21.10.1938 Polní pověstrnostní ústředna 73
26.09.1938-21.10.1938 Polní pověstrnostní ústředna 74
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ?
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Na zrazeném nebi. Encyklopedie československého vojenského letectva za branné pohotovosti státu na podzim 1938. Praha, Libri 2015.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-polni-povetrnostni-ustredna-91-1938-1938-t129176#435600Verze : 4
MOD