Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství Východ [1939-1940]

High Command East / Oberbefehlshaber Ost

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství Východ
Originální název:
Original Name:
Oberbefehlshaber Ost
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Úsekové velitelství pohraniční ochrany Střed (část)
Datum zániku:
Disbanded:
14.05.1940
Nástupce:
Successor:
9. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.10.1939-30.04.1940 Blaskowitz, Johannes ( )
01.05.1940-14.05.1940 Gienanth, Curt Ludwig von ( )
14.05.1940-14.05.1940 Blaskowitz, Johannes ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.10.1939-14.05.1940 Hlavní polní velitelství 570
20.10.1939-20.03.1940 Hlavní polní velitelství 581
20.10.1939-10.03.1940 Hlavní polní velitelství Tarnov
20.10.1939-11.05.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI
01.11.1939-14.05.1940 311. pěší divize
01.11.1939-20.01.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXII
10.03.1940-14.05.1940 351. pěší divize
10.03.1940-14.05.1940 358. pěší divize
10.03.1940-DD.06.1940 365. pěší divize
10.03.1940-14.05.1940 393. pěší divize
15.03.1940-14.05.1940 379. pěší divize
15.03.1940-14.05.1940 399. pěší divize
16.03.1940-14.05.1940 395. pěší divize
20.03.1940-14.05.1940 372. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=1531
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.geocities.com
www.feldgrau.net
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-Vychod-1939-1940-t129165#435578Verze : 0
MOD