Main Menu
User Menu

Pevnost Alpy [1945-1945]

Fortress Alps / Festung Alpen

     
Název:
Name:
Pevnost Alpy
Originální název:
Original Name:
Festung Alpen
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.03.1945
Předchůdce:
Predecessor:
24. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.03.1945-02.03.1945 Skupina armád G
02.03.1945-26.03.1945 Hlavní velitelství Západ
26.03.1945-11.04.1945 Skupina armád G
11.04.1945-30.04.1945 Hlavní velitelství Západ
30.04.1945-08.05.1945 Skupina armád G
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.03.1945-08.05.1945 Schmidt, Hans (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.03.1945-08.05.1945 Seitzinger, ? (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Pevnost-Alpy-1945-1945-t129064#435630Verze : 0
MOD