Main Menu
User Menu

1. tanková armáda [1944-1944]

1st Tank Army

1. Panzerarmee

     
Název:
Name:
1. tanková armáda
Originální název:
Original Name:
1. Panzerarmee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Heinriciova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
17.12.1944
Nástupce:
Successor:
Heinriciova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.10.1944-17.12.1944 Skupina armád A
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
21.10.1944-17.12.1944 Heinrici, Gotthard (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
21.10.1944-05.11.1944 Wagener, Carl (Generalmajor)
05.11.1944-17.12.1944 Trotha, Ivo Thilo von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.10.1944-17.12.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 531
21.10.1944-17.12.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 311
21.10.1944-17.12.1944 XI. armádní sbor
DD.10.1944-17.12.1944 XXXXIX. horský armádní sbor
DD.11.1944-DD.12.1944 22. (kluzáková) pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Panzer-Armeeoberkommando 1
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/1-tankova-armada-1944-1944-t128997#435132Verze : 0
MOD