Main Menu
User Menu

4. tanková armáda [1942-1942]

4th Tank Army

4. Panzerarmee

     
Název:
Name:
4. tanková armáda
Originální název:
Original Name:
4. Panzerarmee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Tanková skupina 4
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1942
Nástupce:
Successor:
Hothova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1942-29.04.1942 Skupina armád Střed
29.04.1942-02.07.1942 Hlavní velitelství pozemního vojska
02.07.1942-09.07.1942 Skupina armád Jih
09.07.1942-05.08.1942 Skupina armád A
05.08.1942-21.11.1942 Skupina armád B
21.11.1942-DD.12.1942 Skupina armád Don
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.01.1942-08.01.1942 Hoepner, Erich (Generaloberst)
08.01.1942-30.05.1942 Ruoff, Richard (Generaloberst)
31.05.1942-DD.12.1942 Hoth, Hermann (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1942-DD.01.1942 Chales de Beaulieu, Walter (Oberst)
DD.01.1942-27.04.1942 Röttiger, Hans (Generalmajor)
27.04.1942-12.07.1942 Bernuth, Julius (Generalmajor)
15.07.1942-DD.12.1942 Fangohr, Friedrich (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1942-DD.05.1942 IX. armádní sbor
01.01.1942-DD.05.1942 VII. armádní sbor
01.01.1942-DD.05.1942 Velitelství letectva 4. tankové armády
01.01.1942-DD.02.1942 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
15.01.1942-15.10.1942 Velitelství armádní týlové oblasti 593
DD.01.1942-DD.02.1942 V. armádní sbor
01.02.1942-DD.12.1942 Vyšší dělostřelecké velitelství 312
DD.02.1942-DD.03.1942 5. tanková divize
DD.02.1942-DD.05.1942 XX. armádní sbor
DD.03.1942-DD.05.1942 V. armádní sbor
21.06.1942-DD.08.1942 XXIV. tankový sbor
21.06.1942-DD.12.1942 XXXXVIII. tankový sbor
DD.06.1942-DD.07.1942 24. tanková divize
DD.06.1942-DD.08.1942 XIII. armádní sbor
DD.06.1942-21.06.1942 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1942-21.06.1942 XXXXVIII. armádní sbor (motorizovaný)
07.07.1942-10.07.1942 340. pěší divize
DD.08.1942-DD.12.1942 IV. armádní sbor
DD.10.1942-DD.12.1942 29. pěší divize (motorizovaná)
DD.11.1942-DD.01.1943 16. pěší divize (motorizovaná)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Panzerarmee-Oberkommando 4
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1-5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main, 1966
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2055
URL : https://www.valka.cz/4-tankova-armada-1942-1942-t128986#435116Verze : 0
MOD