Main Menu
User Menu

17. armáda [1942-1945]

17th Army / 17. Armee

     
Název:
Name:
17. armáda
Originální název:
Original Name:
17. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Ruoffova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1942-30.03.1944 Skupina armád A
30.03.1944-25.07.1944 Skupina armád Jižní Ukrajina
25.07.1944-23.09.1944 Skupina armád Severní Ukrajina
23.09.1944-25.01.1945 Skupina armád A
25.01.1945-08.05.1945 Skupina armád Střed
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
DD.09.1942-24.06.1943 Ruoff, Richard (Generaloberst)
24.06.1943-01.03.1944 Jaenecke, Erwin (Generaloberst)
02.03.1944-31.03.1944 Schörner, Ferdinand (Generaloberst)
31.03.1944-30.04.1944 Jaenecke, Erwin (Generaloberst)
01.05.1944-25.07.1944 Allmendinger, Karl (General der Infanterie)
25.07.1944-30.03.1945 Schulz, Friedrich (General der Infanterie)
30.03.1945-08.05.1945 Hasse, Wilhelm (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.09.1942-01.06.1943 Müller, Vincenz (Generalmajor)
01.06.1943-01.10.1943 Xylander, Wolf Dietrich Ritter von (Oberst)
01.10.1943-01.11.1943 Voelter, Helmuth (Oberst)
01.11.1943-15.11.1943 Elverfeldt, Harald Freiherr von (Generalmajor)
15.11.1943-09.07.1944 Xylander, Wolf Dietrich Ritter von (Generalmajor)
15.07.1944-15.04.1945 Schwatlo-Gesterding, Joachim (Generalmajor)
15.04.1945-08.05.1945 Gartmayr, Georg (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1941-08.07.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 550
11.01.1942-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 304
DD.06.1942-DD.05.1944 XXXXIX. horský armádní sbor
DD.08.1942-DD.11.1943 Velitelství Krym
DD.09.1942-DD.12.1942 LVII. tankový sbor
DD.09.1942-DD.10.1942 V. armádní sbor
DD.09.1942-DD.02.1943 XXXXIV. armádní sbor
DD.10.1942-DD.06.1943 Wetzelova skupina
25.11.1942-26.01.1943 Försterovo generální velitelství
23.01.1943-03.02.1943 Velitelství Tamaňského poloostrova
DD.01.1943-DD.02.1943 97. myslivecká divize
DD.02.1943-DD.02.1943 Angelisova skupina
DD.02.1943-DD.10.1943 XXXXIV. armádní sbor
DD.03.1943-DD.04.1943 46. pěší divize
DD.04.1943-DD.05.1943 13. tanková divize
DD.06.1943-DD.07.1943 V. armádní sbor
DD.07.1943-DD.07.1943 Allmendingerova skupina
DD.07.1943-DD.05.1944 V. armádní sbor
DD.02.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 88
24.07.1944-01.02.1945 XI. armádní sbor SS
DD.08.1944-DD.09.1944 154. záložní divize
DD.08.1944-DD.10.1944 24. tanková divize
DD.08.1944-DD.02.1945 LIX. armádní sbor
DD.11.1944-08.05.1945 Ženijní brigáda pozemního vojska 42
DD.02.1945-DD.04.1945 8. tanková divize
DD.02.1945-DD.04.1945 LVII. tankový sbor
DD.02.1945-06.05.1945 Sbor Vratislav
DD.02.1945-08.05.1945 VIII. armádní sbor
DD.02.1945-08.05.1945 XVII. armádní sbor
DD.02.1945-10.04.1945 XXXXVIII. tankový sbor
DD.03.1945-DD.03.1945 Nehringova skupina
DD.03.1945-DD.03.1945 XXIV. tankový sbor
DD.03.1945-DD.04.1945 XXIV. tankový sbor
DD.03.1945-12.04.1945 XXXIX. tankový sbor
DD.04.1945-DD.05.1945 18. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Horst Wessel
DD.04.1945-DD.05.1945 20. granátnická divize Waffen-SS (estonská č. 1)
DD.04.1945-08.05.1945 Divize ke zvláštnímu použití 603
DD.04.1945-08.05.1945 XXXX. tankový sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 405

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 17 (AOK 17)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierter Band: Die Landstreitkräfte 15-30, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main 1970
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2086
URL : https://www.valka.cz/17-armada-1942-1945-t128977#435102Verze : 0
MOD