Main Menu
User Menu

14. samostatná smíšená brigáda [1939-1945]

独立混成第14旅団 / 14th Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
14. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第14旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.01.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 11. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.01.1939-DD.MM.RRRR Himeji
19.01.1939-DD.MM.1945 Jiujiang, Jiangxi /

Velitel:
Commander:
14.01.1939-03.06.1940 Todo, Takahide (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
03.06.1940-01.03.1941 Nakayama, Makoto (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.03.1941-02.02.1942 Yoshikawa, Kiyoshi (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
02.02.1942-DD.MM.1945 ?, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

14.01.1939-DD.MM.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 61. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 62. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 63. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 64. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 65. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR spojovací komunikační jednotka
14.01.1939-DD.MM.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - biely ceder /檜
- doplňovací obvod - Himeji
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/14-samostatna-smisena-brigada-1939-1945-t128926#435007Verze : 0
MOD