Main Menu
User Menu

15. samostatná smíšená brigáda [1939-1945]

独立混成第15旅団 / 15th Independent Mixed Brigade

     
Název:
Name:
15. samostatná smíšená brigáda
Originální název:
Original Name:
独立混成第15旅団
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Armáda severočínskej zóny
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Utsunomiya
DD.MM.RRRR-DD.MM.1945 Beijing /

Velitel:
Commander:
22.07.1939-14.10.1939 Nagumo, Shinichiro (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
14.10.1939-25.08.1941 Hasegawa, Miyoji (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
25.08.1941-01.08.1942 Tanaka, Tsutomu (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.08.1942-01.05.1943 Tanaka, Nobuo (Rikugun Šóšó / Rikugun Shosho)
01.05.1943-DD.08.1945 ?, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

22.07.1939-DD.MM.1945 velenie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 77. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 78. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 79. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 80. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 81. samostatný pěší prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Delostrelecká jednotka 15. IMB
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ženijná jednotka 15. IMB
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Komunikační švadrona 15. IMB
22.07.1939-DD.MM.1945 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
značka/ alias - Kabuto (Jin) /冑(陣)
- doplňovací obvod - Utsunomiya
Zdroje:
Sources:
homepage1.nifty.com
URL : https://www.valka.cz/15-samostatna-smisena-brigada-1939-1945-t128899#434964Verze : 0
MOD