Main Menu
User Menu

Skupina vzdušných zbraní [1942-1943]

Air Arms Group / Skupina vzdušných zbraní

     
Název:
Name:
Skupina vzdušných zbraní
Originální název:
Original Name:
Skupina vzdušných zbraní pri Zaisťovaciej divízii
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1942-01.08.1943 Zajišťovací divise
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1942-DD.07.1943 v poli - východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.06.1942-DD.08.1942 Ďurčanský, Anton ( )
DD.08.1942-14.09.1942 Guljanič, Mikuláš (Stotník)
14.09.1942-20.11.1942 Ďurana, Justín (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1942-01.08.1943 Lehká protiletadlová baterie 4
01.07.1942-01.08.1943 Letka 1
01.07.1942-01.08.1943 Letka 11
01.09.1942-01.08.1943 Lehká protiletadlová baterie 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rajninec, Juraj: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 1. Bratislava, MPS 1997.
Šumichrast, Peter - Klabník, Viliam: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 2. Bratislava, MPS 2000., ISBN 80-968073-6-6
URL : https://www.valka.cz/Skupina-vzdusnych-zbrani-1942-1943-t128802#434719Verze : 1
MOD