Main Menu
User Menu

8. armáda [1944-1944]

8th Army / 8. Armee

     
Název:
Name:
8. armáda
Originální název:
Original Name:
8. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Wöhlerova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
03.10.1944
Nástupce:
Successor:
Wöhlerova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.08.1944-23.09.1944 Skupina armád Jižní Ukrajina
23.09.1944-03.10.1944 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
23.08.1944-03.10.1944 Wöhler, Otto (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.08.1944-03.10.1944 Speidel, Hans (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1944-03.10.1944 IV. armádní sbor
DD.06.1944-DD.08.1944 14. tanková divize
23.08.1944-03.10.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 558
23.08.1944-03.10.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 310
DD.08.1944-DD.09.1944 LVII. tankový sbor
DD.08.1944-DD.10.1944 XVII. armádní sbor
DD.09.1944-DD.10.1944 20. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 8 (AOK 8)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6-14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
https://www.axishistory.com/index.php?id=2154
URL : https://www.valka.cz/8-armada-1944-1944-t128764#434591Verze : 0
MOD