Main Menu
User Menu

8. armáda [1944-1945]

8th Army / 8. Armee

     
Název:
Name:
8. armáda
Originální název:
Original Name:
8. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Wöhlerova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.12.1944-30.04.1945 Skupina armád Jih
30.04.1945-08.05.1945 Skupina armád Východní marka
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.12.1944-22.12.1944 Wöhler, Otto (General der Infanterie)
22.12.1944-28.12.1944 Kleemann, Ulrich (General der Panzertruppe)
28.12.1944-08.05.1945 Kreysing, Hans (General der Gebirgstruppen)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.12.1944-30.12.1944 Reinhardt, Hellmuth (Generalmajor)
30.12.1944-08.05.1945 Klotz, Karl (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1944-DD.04.1945 XXIX. armádní sbor
16.12.1944-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 558
16.12.1944-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 310
DD.01.1945-08.05.1945 Tankový sbor Feldherrnhalle
DD.02.1945-DD.05.1945 LXXII. armádní sbor
DD.04.1945-08.05.1945 XXXXIII. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 8 (AOK 8)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6-14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
https://www.axishistory.com/index.php?id=2154
URL : https://www.valka.cz/8-armada-1944-1945-t128763#434590Verze : 0
MOD