Main Menu
User Menu

Wöhlerova armádní skupina [1944-1944]

Army Group Woehler / Armeegruppe Wöhler

     
Název:
Name:
Wöhlerova armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Wöhler
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
8. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
16.12.1944
Nástupce:
Successor:
8. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.10.1944-16.12.1944 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
03.10.1944-16.12.1944 Wöhler, Otto (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
03.10.1944-16.12.1944 Speidel, Hans (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
03.10.1944-10.10.1944 IV. armádní sbor
03.10.1944-16.12.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 558
03.10.1944-16.12.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 310
DD.10.1944-DD.12.1944 XVII. armádní sbor
DD.11.1944-16.12.1944 15. pěší divize
DD.11.1944-DD.12.1944 4. horská divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6-14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
https://www.axishistory.com/index.php?id=2154
URL : https://www.valka.cz/Woehlerova-armadni-skupina-1944-1944-t128762#434586Verze : 0
MOD