Main Menu
User Menu

1. výsadková armáda [1944-1944]

1st Airborne Army / 1. Fallschirm-Armee

     
Název:
Name:
1. výsadková armáda
Originální název:
Original Name:
1. Fallschirm-Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
XI. letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.10.1944
Nástupce:
Successor:
Studentova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.04.1944-DD.06.1944 Skupina armád D
DD.06.1944-DD.09.1944 Vrchní velitelství branné moci
DD.09.1944-30.10.1944 Skupina armád B
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.03.1944-30.10.1944 Student, Kurt (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.05.1944-20.08.1944 Erdmann, Wolfgang (Generalleutnant)
15.09.1944-30.10.1944 Reinhard, Walter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1944-DD.06.1944 Výsadkový tankový pluk 1
01.03.1944-15.06.1944 Výsadkový ženijní pluk 1
15.06.1944-DD.07.1944 Výsadkový ženijní pluk 21
DD.06.1944-20.06.1944 92. pěší divize
DD.06.1944-DD.08.1944 Výsadkový tankový pluk 21
20.08.1944-DD.09.1944 Erdmannova paradesantní divize
13.09.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 655
DD.09.1944-DD.10.1944 LXXXVIII. armádní sbor
DD.10.1944-DD.10.1944 II. výsadkový sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1-5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main, 1966
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/1-vysadkova-armada-1944-1944-t128759#434574Verze : 2
MOD