Main Menu
User Menu

Skupina vzdušných zbraní [1944-1944]

Air Arms Group / Skupina vzdušných zbraní

     
Název:
Name:
Skupina vzdušných zbraní
Originální název:
Original Name:
Skupina vzdušných zbraní
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1944-30.08.1944 Velitelství vzdušných zbraní (personální a materiální stránka)
18.05.1944-30.08.1944 Armádní velitelství (taktická a disciplinární stránka)
Dislokace:
Deployed:
18.05.1944-30.08.1944 Prešov, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.06.1944-31.07.1944 Sojček, Karol (Podplukovník)
31.07.1944-30.08.1944 Trnka, Július (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1944-31.08.1944 Letka 1
DD.07.1944-31.08.1944 Letka 2

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Vznikla na podporu Východoslovenské armády, zanikla přeletem všech jednotek do SSSR.
Zdroje:
Sources:
Šumichrast, Peter - Klabník, Viliam: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 2. Bratislava, MPS 2000.
URL : https://www.valka.cz/Skupina-vzdusnych-zbrani-1944-1944-t128548#434098Verze : 1
MOD