Main Menu
User Menu

6. armáda [1945-1945]

6th Army / 6. Armee

     
Název:
Name:
6. armáda
Originální název:
Original Name:
6. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.03.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Balckova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.03.1945-30.04.1945 Skupina armád Jih
30.04.1945-08.05.1945 Skupina armád Východní marka
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
18.03.1945-08.05.1945 Balck, Hermann (General der Panzertruppen)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.03.1945-08.05.1945 Gaedcke, Ludwig Heinrich Heinz (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1944-DD.02.1945 IX. horský sbor Waffen-SS
DD.01.1945-DD.02.1945 5. tanková divize SS Wiking
DD.01.1945-DD.03.1945 III. tankový sbor
DD.01.1945-DD.02.1945 LVII. tankový sbor
DD.01.1945-DD.02.1945 LXXII. armádní sbor
DD.02.1945-08.05.1945 IV. tankový sbor SS
18.03.1945-DD.04.1945 I. jezdecký sbor
18.03.1945-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 593
18.03.1945-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 306
DD.04.1945-DD.05.1945 117. myslivecká divize
DD.04.1945-08.05.1945 III. tankový sbor
DD.MM.1945-08.05.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 403

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 6 (AOK 6)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6—14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
https://www.axishistory.com/index.php?id=2134
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/6-armada-1945-1945-t128541#434074Verze : 0
MOD