Main Menu
User Menu

Fretter-Picova armádní skupina [1944-1944]

Army Group Fretter-Pico / Armeegruppe Fretter-Pico

     
Název:
Name:
Fretter-Picova armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Fretter-Pico
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
6. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
12.11.1944
Nástupce:
Successor:
6. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.10.1944-12.11.1944 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
07.10.1944-12.11.1944 Fretter-Pico, Maximilian (General der Artillerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
07.10.1944-12.11.1944 Gaedcke, Ludwig Heinrich (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.10.1944-12.11.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 593
07.10.1944-12.11.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 306
10.10.1944-12.11.1944 IV. tankový sbor
DD.10.1944-DD.11.1944 24. tanková divize
DD.10.1944-DD.11.1944 III. tankový sbor
DD.10.1944-12.11.1944 LXXII. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.axishistory.com/index.php?id=2134
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Fretter-Picova-armadni-skupina-1944-1944-t128530#434048Verze : 0
MOD