Main Menu
User Menu

Löper, Friedrich Wilhelm von

generálporučík

     
Příjmení:
Surname:
von Löper
Jméno:
Given Name:
Friedrich Wilhelm
Jméno v originále:
Original Name:
Friedrich Wilhelm von Löper
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
Generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
03.08.1888 Prieborn /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.10.1983 Bückeburg
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 81.pěší divize
velitel: 10.pěší divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/cyIRp
foto: https://goo.gl/1iPb3
URL : https://www.valka.cz/Loeper-Friedrich-Wilhelm-von-t128488#433945Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
von Löper
Jméno:
Given Name:
Friedrich Wilhelm
Jméno v originále:
Original Name:
Friedrich Wilhelm von Löper
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.03.1906 poručík
08.02.1914 nadporučík
18.12.1915 kapitán
01.02.1929 major
01.04.1933 podplukovník
01.04.1935 plukovník
01.08.1938 Generálmajor
01.09.1940 Generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
12.10.1937-10.11.1938 Velitel : 1. lehká brigáda
24.11.1938-12.10.1939 Velitel : 1. lehká divize
01.12.1939-05.10.1940 Velitel : 81. pěší divize
05.10.1940-15.11.1940 Velitel : 10. pěší divize
15.11.1940-15.04.1942 Velitel : 10. pěší divize (motorizovaná)
05.04.1943-01.10.1944 Velitel : 178. tanková divize
09.10.1944-DD.12.1944 Velitel : Tanková divize Tatra
DD.12.1944-DD.02.1945 Velitel : Tanková výcviková divize Tatra
DD.04.1945-08.05.1945 Velitel : Pěší divize Friedrich Ludwig Jahn

Ručně vyplněné položky:
22.03.1906-DD.MM.1917 služba v 1.východopruském granátnickém pluku
DD.MM.1917-DD.MM.1921 služba na ministerstvu války
DD.MM.1921-15.10.1935 nižší velitelské funkce v jezdectvu
15.10.1935-01.10.1937 velitel 64.pěšího pluku
01.10.1937-24.11.1938 velitel 4.jízdního pluku
24.11.1938-12.10.1939 velitel 1.lehké divize
01.12.1939-05.10.1940 velitel 81.pěší divize
05.10.1940-15.04.1942 velitel 10.pěší divize
01.05.1942-01.10.1944 velitel 178.divize (později 178.tanková divize)
09.10.1944-01.02.1945 velitel tankové divize "Tatra"
DD.02.1945-DD.02.1945 velitel skupiny divizí v LVII.tankovém sboru
DD.05.1945-DD.MM.1947 válečný zajatec
Vyznamenání:
Awards:

29.09.1941

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 I. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1939 II. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/cyIRp
URL : https://www.valka.cz/Loeper-Friedrich-Wilhelm-von-t128488#433946Verze : 0
MOD